ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Киасо – Тун          2 и 2+

Дуел на двете последни екипи во втората швајцарска лига, во која предност им се даваат на гостинските фудбалери. Киасо е без освоен бод во досегашните три кола, примајќи вкупно девет погодоци.

Тун има едно реми и два порази, но овој тим реално поседува квалитет за да се најде во горниот дел од табелата, па се очекува серијата добри игри да ја стартува токму со денешното гостување против Киасо. И традицијата е на страната на Тун, со оглед на фактот дека овој тим славел на пет од досегашниот шест меча што ги одиграл против денешниот ривал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Дижон – Рен                          2 и 2+

Хелмонд – Де Графшап     2 и 3+

Хартс – Данди                        1

Милано – Реал М.                 1

Се вчитува...