ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Динамо Киев – Јувентус          2

И покрај лошата форма во која се наоѓа тимот на Андреа Пирло и неиграњето на првата ѕвезда Кристијано Роналдо, како и отсуството на Матајс де Лихт, сепак италијанскиот шампион и во оваа консталација е далеку поквалитетен тим од Динамо Киев. Младиот шведски интернационалец со македонско потекло ќе дебитира во елитното натпреварување, а веројатно за настап ќе биде подготвен и Пауло Дибала. Поради тоа сметаме дека Јувентус и покрај проблемите ќе може да стигне до полн плен на гостувањето во Киев и затоа нашиот сингл на денот е конечна победа на „старата дама“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ПСЖ – Манчестер Јунајтед   1

Лајпциг – Башакшехир          1 и 3+

Зенит – Клуб Бриж                  3+ 

Челси – Севилја                        ГГ и 3+

Се вчитува...