ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ајнтрахт – Вердер            1 и 2+

Вердер не знае за пораз на последните четири рунди од Бундес-лигата по почетниот неуспех против Херта, но на серијата на тимот од Бремен би требало да и дојде крајот на денешното гостување во Франкфурт. Ајнтрахт на табелата има исто број бодови како и Вердер во моментов, но по убедливиот пораз на гостувањето против Баерн сега фудбалерите на Ајнтрахт максимално мотивирани влегуваат во пресметката со Вердер, решени повторно да направат скок нагоре на табелата.

Мора да се земат во предвид и проблемите со составот што ги имаат гостите, кои денеска ќе бидат ослабени поради неиграњето на Агу, Аугустинсон, Ерас, Каупер, Осако, Селке и Фулкруг.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Барнли – Челси                2 и 2+

Нант – ПСЖ                       2 и 2+

Рен – Брест                         1

Алавес – Барселона          2 и 2+

Се вчитува...