ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сасуоло – Удинезе                                     1

Сасуоло е најпријатното изненадување на стартот на новата сезона во италијанската Серија А. Клубот го има најдобриот почеток на една сезона во историјата и во моментов се наоѓа на 2. позиција на првенствената табела, а заедно со Милан и Јувентус е единствен тим во калчолигата без пораз. Од друга страна тимот на нашиот Несторовски очигледно е дека и сезонава ќе води тешка битка за опстанок. Затоа нашиот сингл за денешниот ден е победа на Сасуоло.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брајтон – Барнли                                           1 и 2+

Саутемптон – Њукасл                                   1 и 2+

Стразбур – Марсеј                                          2 

Вердер – Келн                                                 1  

Се вчитува...