ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПАРТИЗАН – ХУВЕНТУД              1 хенд.

Партизан влезе во добра форма со доаѓањето на Сашо Филиповски на клупата на „црно-белите“, во минатото коло од Еврокупот го совлада Уникс Казан, а сега е голем фаворит и на дуелот со Хувентуд.

Гостите од Шпанија доаѓаат во Белград без неколку клучни кошаркари, покрај нашиот Ненад Димитријевиќ во тимот нема да бидат ниту Анте Томиќ и Пау Рибас, кои се двајцата лидер на Хувентуд сезонава. Згора на тоа, резервниот плејмејкер Артурс Жагарс исто така нема да биде во тимот, па целиот притисок ќе падне врз Басас.

Хувентуд со истиот состав загуби убедливо на домашен терен од Башакшехир, па се очекува Партизан рутински да дојде до двоцифрен триумф на вечерашниот натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Химки – Ефес                         + поени

Баерн М. – ЦСКА М.             – поени

Телстар – Дордрехт              1 и 4+

Тим – Рублев                          1

Се вчитува...