ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рен – Бордо                    1

Рен има само една победа во последните пет кола, но репрезентативната пауза одлично му дојде на овој тим, за враќање на дел од повредените првотимци. Дуелот со Бордо е идеална можност за враќање на победнички патеки, уште повеќе ако се земе во предвид традицијата.

Рен на последните три натпревари на домашен терен со Бордо има исто толку победи, а гостите воопшто ја немаат затресено мрежата на Рен на овие средби.

Бордо и сезонава игра слабо на гостувањата, на последните три меча надвор од својот стадион претрпе три порази (од Монако, Олимпик Марсеј и од Рен).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Осасуна – Хуеска                       1

Лозана – Шафхаузен               ГГ 3+

Монако – ПСЖ                          2 и 2+

Еспањол – Џирона                   1 и 2+

Се вчитува...