ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

АСТОН ВИЛА – БРАЈТОН                  1

Астон Вила е рамо до рамо со Челси на делбата на петтата позиција, а по убедливата победа среде Лондон над Арсенал сега фудбалерите на Вила се надеваат на триумф на домашен терен над Брајтон.

Традицијата е целосно на страната на домаќините, кои никогаш не загубиле на „Вила Парк“ од Брајтон (девет победи и три реми). Брајтон ја нема победено Астон Вила во Премиер-лигата уште од 1980 година (осум натпревари оттогаш). Шесте освоени бода по првите осум кола се најслабиот старт на Брајтон од сезоната 2002/2003, кога оваа екипа испадна од елитното друштво.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Севилја – Селта                             1 и 2+

Атлетико М. – Барселона           1х и 2+

Специја – Аталанта                      2 и 3+

Херта – Борусија Д.                      ГГ 3+

Се вчитува...