ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ФУЛАМ – ЕВЕРТОН                        2 и 3+

По одличниот старт на сезоната Евертон влезе во резултатска криза пред репрезентативната пауза и на четири натпревари не успеа да дојде до победа, забележувајќи три порази и едно реми. Време е избраниците на Карло Анчелот да се вратат на победничките патеки против една од најслабите екипи во Премиер-лигата. Затоа нашиот сингл на денот е победа на Евертон и вкупно повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лидс – Арсенал                              ГГ 3+

Рома – Парма                                 ГГ 3+

Наполи – Милан                           Т1 2+

Кадиз – Реал Сосиедад                1х 2+

Се вчитува...