ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вулверхемтпон – Саутемптон                         1 и 2+

На „Мулино“ не очекува интересен натпревар меѓу два израмнети тима. Иако Саутемптон е во подобра форма сезонава, сепак сметаме дека Вулверхемптон ќе го одбрани домашниот терен. Затоа нашиот сингл на денот е победа на Вулверхемптон и повеќе од вкупно два гола на натпреварот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Барнли – Кристал Палас            2

Атлетик Билбао – Бетис             ГГ 3+

Галатасарај – Кајсериспор         3+

Басконија – Зенит                         1

Се вчитува...