ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Наполи – Ријека               1 и 4+

Џенаро Гатузо беше бесен на своите избраници по поразот од Милан, по што се очекува реакција и далеку подобро издание на „наполитанците“ на вечерашниот натпревар против Ријека. Тој нема премногу да го ротира составот, Наполи ќе излезе со квалитетни 11 фудбалери на терен, со желба што побрзо да ја осигура победата. Згора на тоа, гостите пристигнуваат „осакатени“ во Неапол, дури осум фудбалери на Ријека се позитивни на Covid-19, неколкумина се повредени, така што хрватскиот состав нема капацитет да избегне убедлив пораз на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Ан. Ефес                       1

Молде – Арсенал                              ГГ 3+

ЦСКА М. – Феенорд                        1

Алба – Химки                                   2

Се вчитува...