ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Кристал Палас – Њукасл                             1 и 2+

Кристал Палас минатото коло загуби на гостувањето кај Барнли со 1-0, па затоа сега е време избраниците на Рој Хоџсон да стигнат до триумф. Њукас е тим кој што знае да биде незгоден против фаворитите, но против тимовите со сличен квалитет не се снаоѓа баш најдобро сезонава. Затоа нашиот сингл на денот е победа на Кристал Палас и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Стразбур – Рен                                  2

Волфзбург – Вердер                        ГГ 3+

Јупен – Шарлоа                                2

Брентфорд – КПР                            ГГ 3+

Се вчитува...