ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ГОРИЦА – ОСИЈЕК                2

Ненад Бјелица направи вистинска револуција во Осијек, влегувајќи во долга победничка серија со која овој тим се искачи на првото место во хрватското првенство (со еден бод повеќе, но и два меча повеќе од Динамо Загреб).

„Белите“ играат цврсто во одбраната, се наоѓаат во серија од 12 меча без пораз, а неодамна стигнаа и до триумф над шампионот Динамо Загреб, и тоа на „Максимир“.

Горица исто така е пријатно изненадување, моментно се наоѓа на третото место на табелата, но формата на овој тим почна да се движи во надолна линија. Во последните две кола Горица на домашен терен ремизираше со Локомотива Загреб и загуби од Славен Белупо, a Осијек е тим што знае како да ја искористи кризата на противникот за да прокнижи нови бодови.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Евертон – Челси                     ГГ 3+

Вадуз – Базел                          ГГ 3+

Борусија Д. – Штутгарт        1 и 2+

Лацио – Верона                       1 и 2+

Се вчитува...