ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сампдорија – Кротоне             1 и 2+

Кротоне во минатото коло со многу, многу среќа успеа да остане непоразен на гостувањето против Удинезе, меч што заврши 0-0, а на домаќините им беа поништени два гола.

Тешко е за верување слично сценарио на денешниот дуел со Сампдорија, на кој домаќините се големи фаворити за освојување на трите бода. Самп играше слабо дома во последно време, загуби од Милан и од Болоња, но пресметката со „фенерџијата“ е одлична можност за враќање во победнички ритам.

Последното гостување на Кротоне против Сампдорија заврши катастрофално за фудбалерите на Кротоне, кои загубија со 5-0.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Севилја – Валјадолид             1 и 2+

Баер Л. – Баерн М.                  ГГ 4+

Леванте – Р. Сосиедад           1х и 2+

Либерец – Мл. Болеслав      1

Се вчитува...