ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Лестер             1

„Спарси“ го загубија последното дерби со Ливерпул, но мора да слават денеска против Лестер за да не дозволат актуелниот првак сериозно да им се „одлепи“ во трката по титулата. Лестер им е идеален ривал и ако се земе во предвид традицијата, која вели дека Тотенхем загубил само еден од последните девет домашни дуели со „лисиците“, и тоа уште во јануари 2016 година.

Во прилог оди и традицијата на дуелите меѓу двајцата менаџери, Жозе Мурињо нема претрпено ниту еден единствен пораз во седумте пресметки со Жозе Мурињо.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Сасуоло – Милан                 1х

Сент Етјен – Ним                 1 и 2+

АЗ Алкмар – Вилем             1 и 3+

Аталанта – Рома                   ГГ 4+

Се вчитува...