ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ФЦСБ – Сепси              1 и 2+

Дерби на колото во романското првенство, во кое првопласираниот ФЦСБ (поранешна Стеауа) го пречекува четвртопласираниот Сепси. ФЦСБ игра импресивно од стартот на сезонава, на домашен терен во Букурешт има шест победи на шест одиграни средби со гол-разлика 21-3, серија што се очекува да продолжи и на овој дуел.

Сепси игра добро на гостувањата, но ФЦСБ сепак е премногу квалитетен тим за да дозволи изненадување на оваа средба. И традицијата е на страната на домаќините, кои имаат четири победи и едно реми на последните пет дуели со денешниот ривал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Барни – Вулверхемптон           1х и 0-3 гола

Челси – Вест Хем                       1 и 3+

Анталија – Кајсериспор           1

Салернитана – Ентела             1

Се вчитува...