ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Арсенал – Челси                2 и 2+

Арсенал се наоѓа во огромна резултатска криза, „топчиите“ освоија само еден бод на последните пет домашни натпревари, па тимот на Микел Артета се наоѓа многу блиску до зоната за испаѓање. „Топчиите“ беа елиминира во лига-купот од Манчестер Сити, а денеска ги очекува нов дуел со тежок ривал, составот на Челси.

„Сините“ ја надминаа мини-кризата и со убедлив триумф над Вест Хем се вратија на победнички патеки. Згора на тоа, тимот на Лампард има и позитивна традиција во пресметките со Арсенал во изминатите години, на последните 17 средби Челси има само два порази. Со оглед на моментната форма, за очекување е „сините“ да стигнат до нов триумф и уште повеќе да ја продлабочат кризата на големиот ривал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фулам – Саутемптон         ГГ 3+

Шефилд – Евертон           ГГ 3+

Дерби – Престон               3+

МК Донс – Бристол          3+

Се вчитува...