ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Евертон – Манчестер Сити       ГГ 3+

Евертон е тим што игра одличен фудбал од стартот на сезонава, моментно се наоѓа на втората позиција и дефинитивно нема да се исплаши од пресметката со избраниците на Пеп Гвардиола.

Евертон постигнуваше минимум по еден гол на осум од последните девет дуели со „граѓаните“, серија што тимот на Карло Анчелоти ќе се обиде да ја продолжи и на вечерашната пресметка на „Гудисон Парк“. За очекување е ефикасен фудбал, да се тресат мрежите на двајцата голмани, затоа наш предлог за типување на овој натпревар е гол-гол и три плус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Боависта – Брага                   2

К. Палас – Лестер                 0-2 гола

Рио Аве – Маритимо            0-2 гола

Кил – Веспрем                        + голови

Се вчитува...