ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Tотенхем – Фулам                                               1 и 3+

Тимот на Жозе Мурињо по одличниот старт на сезоната се наоѓа во резултатска криза. Во последните мечеви тешко постигнува голови и загуби многу бодови во последните минути од натпреварите. Време е сето тоа да се промени. Тотенхем денеска го пречекува Фулам кој има големи проблеми во одбраната сезонава. Затоа време е повторно да проработи одлчниот напад на тимот од Лондон предводен од Кејн и Сон.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Тотенхем и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гранада – Валенсија                                         0-2

Атлетико Мадрид – Хетафе                            1 и 2+

Брентфорд – Бормут                                         ГГ и 3+

Њукасл – Ливерпул                                           3+

Се вчитува...