ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Атлетико М. – Севилја                1 и 2+

Дерби-дуел од шпанската Ла Лига на кој предност му даваме на домаќинот. Тимот на Диего Симеоне е лидер на табелата, има еден бод повеќе, но и три натпревари помалку од второпласираниот Реал Мадрид, па вечерашниот меч со Севилја е идеална можност за зголемување на предноста.

Севилја ја консолидираше формата по серијата слаби резултати, не знае за пораз во последните пет кола, но денешното гостување е убедливо најтешко за избраниците на Лопетеги. Атлетико на досегашните осум средби во Мадрид има седум победи и едно реми, притоа прими само два гола, па јасно е дека цврстата одбрана и нападот предводен од Луис Суарез ќе бидат главни адути на Диего Симеоне и на оваа средба.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гранада – Осасуна                 1

Барнли – Манчестер Ј.         2 и 2+

Баер Л. – Ајнтрахт                  1 и 3+

Химки – Барселона               2 хенд.

Се вчитува...