ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Торино – Специја              1

Торино одигра 120 минути на куп-средбата со Милан (загуби на пенали), но тоа беше дуел на кој тренерот Џампаоло ги одмораше речиси сите првотимци токму за денешниот меч со Специја.

Станува збор за дуел кој е од огромно значење во битката за опстанок, Торино моментно се наоѓа во зоната за испаѓање и мора да триумфира над директен ривал како што е Специја. Згора на тоа, гостите се сериозно ослабени, Бастони и Акампора се позитивни на коронавирус, додека Ричи, Зоет, Матиело и Капрадоси се повредени.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ол. Марсеј – Ним                1 и 2+

Вест Хем – Барнли              1

АЗ Алкмар – Ден Хаг          1 и 4+

Фулам – Челси                      ГГ 3+

Се вчитува...