ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Серкл Бриж – Клуб Бриж          2 и 3+

Бриж игра во шампионска форма, во последните пет кола освои максимални 15 бода, а викендов со пресврт стигна до триумф од 3-2 на дербито со Генк. Серијата ќе продолжи и на денешното градско дерби со Серкл Бриж, ривал со кој Клуб Бриж редовно добро минува во меѓусебните пресметки.

Имено, Клуб Бриж има седум победи и едно реми на последните осум дуели со градскиот ривал, на шест од овие средби биле постигнати најмалку по три гола, тренд што се очекува да продолжи и на денешниот меч меѓу овие екипи.

Во прилог на тоа оди и очајната домашна форма на Серкл Бриж, кој на последните пет средби не освоил ниту еден бод, примајќи притоа вкупно 13 погодоци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Алкојано – Атлетик Б.             2 и 2+

Тотенхем – Ливерпул              ГГ 3+

Милано – Зенит                        1

Химки – Фенербахче               1 хенд.

Се вчитува...