ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Грасхоперс – Арау                     1 и 2+

Грасхоперс игра во одлична форма, а по последниот триумф на дербито на втората лига со Лозана тимот на нашиот Ѓорѓев сега има „плус четири“ на врвот на табелата и е голем фаворит за влез во елитното швајцарско фудбалско друштво.

Домашната форма е значаен адут на Грасхоперс, овој тим има максимални четири победи на последните четири средби на својот стадион, притоа примајќи само еден гол.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Данска – Шпанија             2

Брага – Санта Клара         1 и 2+

Лион – Бордо                      1 и 3+

Басконија – Жалгирис     1

Се вчитува...