ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Кристал Палас – Вулверхемптон                              ГГ и 3+

Двата тима не се во најдобра форма во Премиер-лигата. Иако и едните и другите очекуваа даелку подобра сезона, не ги оправдаа очекувањата на тимовите па на табелата се наоѓаат на 13. и 14. позиција на првенствената табела. Затоа денеска само победа ќе биде опција и за Еспирито Санто и за Рој Хоџсон, па се очекува двата тима да одиграат убав и отворен натпревар во кој ќе се бара гол повеќе.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Сампдорија – Јувентус      2 и 3+

Борусија Д. – Аугзбург      ГГи 3+

Валенсија – Лече                1 и 2+

Лајпциг – Леверкузен       ГГ и 4+

Се вчитува...