ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вест Хем – Ливерпул              ГГ 3+

Нападот на Ливерпул конечно проработи, па по четири премиерлигашки средби без постигнат гол „црвените“ трипати се запишаа меѓу стрелците против Тотенхем. Денеска повторно гостуваат во Лондон, овојпат на тимот на Вест Хем, а проблемите на Клоп се уште поголеми ако се знае дека нема да може да смета ниту на Фабињо ниту на Матип.

Германецот практично остана без здрав дефанзивец, капитенот Хендерсон повторно ќе мора да игра во последната дефанзивна линија, што ќе биде шанса за опасните Антонио и Соучек да го загрозат голот на Алисон Бекер.

Токму затоа, наша препорака е овој натпревар е да се игра на голем број на погодоци (најмалку три), при што ќе се тресат мрежите на двајцата голмани.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Барнли                      1 и 2+

Лил – Дижон                           1 и 2+

Аталанта – Лацио                  ГГ 4+

АЗ Алкмар – Ајакс                 ГГ 3+

Се вчитува...