ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Спортинг – Бенфика                                         ГГ и 3+

По долги години градското лисабонско дерби има големо значење бидејќи Спортинг е на лидерската позиција и како стојат работите на добар пат да го врати трофејот во зелениот дел од Лисабон. Спортинг има шест бода предност пред градскиот ривал, додека на второто место е Порто со четири негатива. Се очекува двата тима да одиграат без калкулирање бидејќи Спортинг со победа веќе би откажал еден од конкурентите за титула, додека Бенфика може многу лесно да се врати во трката за трофејот.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола на натпреварот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бетис – Осасуна                     1

Вотфорд – КПР                      ГГ и 3+

Хановер – Оснабурк             1

Подравка – ЦСКА Москва   –

Се вчитува...