ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Галатасарај – Башакшехир             1 и 2+

Дерби дуел на турскиот шампионат во кој Галатасарај ќе го пречека актуелниот првак Башакшехир, кој се наоѓа во огромна криза. Башакшехир е без победа во последните четири кола, но овој тим игра катастрофално цела сезона и моментно се наоѓа на 15. место на табелата, со само четири бода предност во однос на екипите кои се наоѓаат во зоната за испаѓање.

Галатасарај влезе во победнички ритам, во последните три кола освои максимални девет бода и моментно се наоѓа само на „минус три“ од лидерот Фенербахче.

Галата славеше со 0-2 на гостински терен во првиот дуел со Башакшехир сезонава, а сличен исход се очекува и на денешната пресметка меѓу двата клуба.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Саутемптон          ГГ 3+

Кишварда – МТК Будимпешта   ГГ 3+

Алмерија – Севилја                         2 и 2+

Вердер – Гројтер                              1

Се вчитува...