ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лозана – Базел                                                              2 и 2+

Јанг Бојс го зема приматот на Базел како најдобар тим последните неколку сезони во швајцарското првенство. Базел и покрај тоа што е на втората позиција веќе на ниту еден натпревар не е фаворит, но ниту Лозана не може да се пофали на добри игри во новата година.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Базел и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бетис – Атлетик Б.                          ГГ и 3+

Белененшес – Порто                      3+

Трабзонспор – Денизлиспор       3+

Валенсија – ЦСКА Москва            2

Се вчитува...