ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Албасете – Мајорка                2

Албасете славеше на последните три натпревари и побегна над опасната зона за испаѓање од втората шпанска лига. Сепак, овој тим тешко дека ќе може да ја продолжи триумфалната серија бидејќи се среќава Мајорка, тим што исто така се наоѓа во одлична форма. Мајорка, тим за кој настапува и нашиот репрезентативец Александар Трајковски, успеа да го мине Еспањол и да се искачи на врвот на табелата, па сигурно нема лесно да се откаже од лидерската позиција.

Мајорка игра одлично на гостински терен, на последните седум меча надвор од својот стадион има шест победи и едно реми, најава за добра игра и триумф и на вечерашната пресметка со Албаете.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ауе – Хамбургер                     ГГ 3+

Херта – Баерн М.                   ГГ 3+

Фиорентина – Интер            2 и 2+

Бенфика – Гимараеш           1 и 2+

Се вчитува...