ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фулам – Вест Хем                2

Вест Хем има седум победи на осумте средби што овој тим ги одигра во 2021 година (загуби само од Ливерпул), „чеканите“ се вмешаа и во борбата за излез во Европа, а за остварување на таа цел неопходно им е да слават на гостувањето против Фулам. Домаќинот е најсериозен кандидат за испаѓање, се наоѓа во очајна форма и 11 премиерлигашки средби не знае за победа (седум порази, четири реми).

И традицијата е на страната на Вест Хем, кој славеше на последните пет дуели со Фулам (три во Премиер-лигата, два пријателски).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Сасуол0 – Специја                1 и 2+

Аталанта – Торино               1 и 2+

Баер Л. – Штутгарт              1

Остенде – С. Труден             3+

Се вчитува...