ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Валенсија     1

Екипата на Атлетик Билбао значително го крена нивото на игра со доаѓањето на Марселињо на тренерската функција. Двата порази во последните три кола ги претрпе од Барселона (2-1 на „Камп Ноу“, 2-3 на „Сан Мамеш“), но Валенсија е тим што Атлетик не би требало да има проблеми да го совлада.

„Лилијаците“ се мачат во текот на целата сезона, заминувањето на клучните играчи и недоведувањето на адекватни замени се проблеми со кои Валенсија се соочува од стартот на шампионатот, поради што оваа екипа сезонава е предалеку од борбата за излез во фудбалска Европа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гент – Еупен                     1 и 2+

Базел – Сион                     1 и 2+

Ливерпул – Ман. Сити   ГГ 3+

Бетис – Барселона           ГГ 3+

Се вчитува...