ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ВУЛВЕРХЕМПТОН – ЛИДС            1

„Волците“ освоија седум бода во последните три кола, покажувајќи дека нашле излез од кризата со која се соочија на почетокот од 2021 година. Згора на тоа, и традицијата е на страната на Вулверхемптон, кој триумфираше на последните четири лигашки дуели со Лидс, притоа постигнувајќи девет и примајќи само еден гол.

Лидс во минатото коло лесно и убедливо загуби од Арсенал, а Биелса повторно на располагање ќе нема неколку првотимци, со што дополнително се намалуваат шансите за успех на тимот на нашиот Алиоски.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фиорентина – Специја                1

Јаблонец – Мл. Болеслав           1

Русија – Македонија                    2 хенд.

Вилем – Утрехт                             2 и 2+

Се вчитува...