ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фулам – Шефилд                               1

Два тима кои најверојатно ќе ги гледаме следната сезона во понизок ранг. Сепак, надеж се уште има, но реми на мечот ќе биде пораз за два тима. Затоа се очекува и Фулам и Шефилд да одат по три бода на овој натпревар, а домашниот терен за тимот од Лондон треба да биде работата која што ќе ја направи разликата.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Фулам.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетико М. – Леванте               1 и 2+

Борусија Д. – Шалке                    ГГ и 3+

Сасуоло – Болоња                         ГГ и 3+

Барнли – ВБА                                 1

Се вчитува...