ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Осасуна – Севилја                                 2

Севилја игра уште една одлична сезона. Тимот од Андалузија е во серија од пет победи во низа во Ла лига. Осасуна знае да биде незгоден домаќин во Памплона, но избраниците на Жулијен Лопетеги досега покажаа дека знаат да се снајдат особено со тимовите кои имаат послабо реноме.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Севилја.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брајтон – Кристал Палас           ГГ и 3+

Лингби – Копенхаген                  3+

Гројте Фурт – Кил                         3+

Маритимо – Порто                       2 и 2+

Се вчитува...