ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Јанг Бојс              1 и 2+

Првиот дуел беше супердраматичен, Јанг Бојс на полувреме водеше со 3-0, „фармацевтите“ израмнија на 3-3, за швајцарскиот клуб со гол во самиот финиш да стигне до минимален триумф од 4-3.

Јасно е дека квалитетот е на страната на германскиот бундеслигаш, кој е апсолутен фаворит за триумф на оваа средба и пласман во следната фаза од Лигата на Европа. Фактот дека „фармацевтите“ ќе бркаат негатива од еден гол од Швајцарија е најава за офанзивен фудбал од самиот почеток и ефикасен натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Милано – Химки                 1 хенд.

Арсенал – Бенфика             ГГ 3+

Наполи – Гранада               1

Милан – Ц. Звезда              1 и 2+

Се вчитува...