ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рен – Ница                                                 1 и 2+

Два тима кои што не се наоѓаат во најдобра форма во францускиот шампионат. Рен нема победа во последните пет натпревари, додека Ница се радуваше само еднаш во ист број на мечеви. Сепак, Рен на хартија е далеку подобар тим сезонава, па затоа очекуваме дека конечно проблемите се надминати и едноставно мора да се победи по толкава црна низа на резултати.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Рен и вкупно повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фенербахче – Анадолу Е.            +

Вердер – Ајнтрахт                         3+

Шарлоа – Генк                               3+

Дерби – Нотингем                        3+

Се вчитува...