ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Басконија – Анадолу Ефес    2 и + поени

Анадолу Ефес извонредно ја темпираше формата, па турскиот гигант моќно влегува во завршницата од сезоната. Ефес славеше на пет од последните шест меча во Евролигата, процент што се очекува уште повеќе да биде подобрен на денешното гостување во Шпанија.

Басконија приреди изненадување со победата во Истанбул во првиот дел од сезоната, оставајќи го Ефес на само 59 постигнати поени (59-77). Ова ќе биде само мотив плус за Мициќ, Ларкин и останатите „ѕвезди“ на Ефес да одиграат беспрекорен офанзивен натпревар, па откако му дадоа 108 поени на Реал среде Мадрид сега ќе се обидат да стигнат до „стотка“ и против Басконија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Макаби               1

Баерн М. – Жалгирис           1 хенд.

Мотор – Брест Мешков        + голови

Порто – Алборг                       1

Се вчитува...