ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Беневенто – Парма                        ГГ и 3+ 

Двата тима годинава не можат да се пофалат со добра игра во одбраната. Беневенто игра солидна сезона и е на добар пат да успее да обезбеди опстанок во елитата. Од друга страна до крајот на шампионатот Парма на секој меч мора да брка победа доколку сака да остане во Серија А.

Затоа нашиот сингл на денот е два тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лацио – Специја                            1 и 3+ 

Борусија Д. Ајнтрахт Ф.              ГГ и 4+

Гранада – Влијареал                    2

Лестер – Манчестер С.                 3+

Се вчитува...