ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Саутемптон – Барнли                                                    1

Саутемптон игра навистина лошо во вториот дел од сезоната во англиската Премиер-лига. Тимот кој пред почетокот на оваа календарска година беше на врвот на табелата, како одминува времето само паѓа и полека си ги комплицира работите околу опстанокот кој во декември изгледаше сигурен. Сепак, баш поради тоа време е Саутемптон нешто и да победи и тоа во меч со еден од директните конкуренти од долниот дел на табелата Барнли.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Саутемптон.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Унион Берлин – Херта Б.            ГГ и 3+

Елче – Бетис                                    2

Марсеј – Дижон                              1 и 2+

Синер – Хуркач                               1

Се вчитува...