ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал Мадрид – Ливерпул              ГГ 3+

Ливерпул не знае да игра дефанзивно на гостувањата, па се очекува „црвените“ да тргнат кон голот на Куртоа, наместо да ги чуваат приодите кон сопствениот гол на вечерашниот дуел во Мадрид.

Неиграњето на Серхио Рамос ќе им ја олесни значително задачата на гостинските играчи, но и Реал има свои адути на овој меч, пред се Карим Бензема, кој игра во животна форма сезонава.

Затоа, наш предлог е овој меч да се типува на голем број на голови (минимум три), при што ќе се тресат мрежите на двете страни.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монако – Мец                    1 и 3+

Ман. Сити – Борусија      1 и 2+

Монако – Гр. Канарија   1

Норвич – Хадерсфилд    1

Се вчитува...