ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ајнтрахт – Волфсбург             1

Ајнтрахт славеше на дербито во Дортмунд против Борусија во минатото коло, па сега има удобни „плус седум“ на четвртото место. Полни со самодоверба фудбалерите од Франкфурт денеска ќе го дочекаат третопласираниот Волфсбург, во обид да ја продолжат серијата добри игри на домашен терен.

Имено, Ајнтрахт на последните седум домашни средби има шест победи и едно реми, а одличната форма на Андре Силва помогнат од Костиќ и на Јовиќ е најава дека денеска ќе се стигне до нов триумф.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Алавес                1

Дерби – Норвич                       2

Реал М. – Барселона               ГГ 3+

Стразбур – ПСЖ                       ГГ 3+

Се вчитува...