ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Верона – Лацио                 2

Верона долго време играше на високо ниво, но тимот на Јуриќ забележа три порази во низа пред во последното коло да го совлада Калјари со 0-2. Сепак, моментната форма на „веронезите“ не е на највисоко ниво, нешто што Лацио мора да го искористи ако сака да си ги задржи ионака малите шанси за четвртото место и влез во Лигата на Шампионите. Римјаните врзаа две победи во последните две кола, a за денешниот меч подготвен за настап од првата минута ќе биде и Луис Алберто, кој се мачеше со незгодна повреда.

Традицијата е на страната на „лацијалите“, кои на последните три гостувања во Верона редовно стигнувале до триумф, лани со убедливи 1-5.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шефилд Ј. – Арсенал            2 и 2+

Сочи – Зенит                            2 и 2+

Еспањол – Леганес                 1

Фиорентина – Аталанта        3+

Се вчитува...