ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Челси – Порто              1 и 2+

И денешниот реванш идентично како и првиот дуел ќе се игра на неутрален терен во Севилја. Челси има предност од 2-0 од првиот натпревар одигран минатата седмица, што ќе придонесе Порто да мора да игра максимално офанзивно од самиот почеток.

Англискиот премиерлигаш не само што има одбрана за да ги издржи овие налети, туку и со брзоноги офанзивци ќе има многу простор за да стави печат на пласманот во полуфиналето.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Хадерсфилд – Ротерам               ГГ 3+

Хорн – Вакер Инсбрук               ГГ 3+

Виган – Сандерленд                    2

Единбург – Брехин                      4+

Се вчитува...