ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рома – Ајакс           1х и 2+

Ајакс својата шанса ја пропушти на првиот меч, во кое при водство од 1-0 Тадиќ не реализираше пенал на стартот од второто полувреме. Казната стигна со два гола на Рома до крајот на мечот, па „волчицата“ има предност од 2-1, згора на тоа и домашен терен на денешниот реванш.

Тешко е да се поверува дека италијански тим би прокоцкал ваква предност, особено ако се знае дека Ајакс е без својот најдобар голгетер, Халер, кој поради административна грешка не беше пријавен за настап во ЛЕ по трансферот од Вест Хем.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Славија П. – Арсенал          ГГ 3+

Манчестер Ј. – Гранда       1 и 2+

Вилјареал – Динамо З.       1 и 2+

Бетис – Мурсија                    1 хенд.

Се вчитува...