ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Камбур – Хелмонд              5+

Камбур е тимот на чии натпревари се игра најефикасен фудбал во втората холандска лига во последните две кола, ако се знае дека оваа екипа славеше со 3-5 на гостувањето против Ден Бош, а претходно забележа и победа од 7-2 над Екцелсиор.

Се очекува оваа серија ефикасни настапи да продолжи и на дуелот со Хелмонд, екипа што во минатото коло прими пет погодоци на гостувањето против Волендам.

Последните два дуели на овие два тима завршиле со идентични победи на Камбур од преубедливи 5-1, серија што се очекува да продолжи и на денешниот меч меѓу Камбур и Хелмонд.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бешикташ – Анкарагучу             1 и 3+

Лил – Монпелје                             1 и 0-3 гола

Лајпциг – Хофенхајм                   1 и 2+

Фаренсе – Спортинг Л.                2

Се вчитува...