ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Норвич – Борнмут             1 и 2+

Норвич e убедливо најдобриот тим во Чемпионшип-дивизијата, „канаринците“ се првопласирани со 90 бода и јасно е дека догодина повторно ќе ги гледаме во Премиер-лигата.

Во последните 13 кола тимот на Норвич има серија од 11 победи и две реми, низа што би требало да продолжи и на денешната пресметка со Борнмут. Гостите исто така се наоѓаат во добра форма, во последните пет кола обезбедија максимални 15 бода, но тешко е да се поверува дека ќе најдат начин да го запрат одличниот напад на Норвич, кој со 41 гол е најефикасен во лигата кога станува збор за настапите на домашен терен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Барселона            2

Вулверхемептон – Шефилд    1

Краснодар – Зенит                    2

Ол. Марсеј – Лориен                 1

Се вчитува...