ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Арсенал – Фулам                1 и 2+

Одличната игра во Прага против Славија е јасен знак дека Арсенал влегува во посакуваната форма, па се очекува избраниците на Артета да стигнат до рутински триумф над Фулам. Гостите сериозно си ги намалија шансите за опстанок со поразот од Вулверхемптон минатото коло, па не им се пишува ништо добро ниту на денешното гостување на „Емирати“.

Арсенал славеше на последните три премиерлигашки дуели со 5-1, 4-1 и 3-0. Севкупната серија на „топчиите“ изнесува шест победи во низа над Фулам.

Фулам нема триумфирано на последните 22 дуели со лондонски ривали во Премиер-лигата, уште од 1 јануари 2014 година кога го совлада на домашен терен Вест Хем со 2-1.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Вердер                 1 и 3+

Бордо – Монако                          2 и 2+

Лестер – Саутемптон                 1

Аталанта – Јувентус                   ГГ 3+

Се вчитува...