ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Алмерија – Еспањол                2

Еспањол славеше на последните пет средби во втората шпанска лига и се наоѓа на чело на табелата, со огромни шанси за експресен камбек во елитното друштво. Алмерија долго време беше рамо до рамо со каталонскиот клуб, но потоа влезе во сериозна криза, во последните пет кола освојувајќи само четири бода.

Еспањол по поразот на Мајорка викендов има можност уште повеќе да се зацврсти на чело на табелата, а со оглед на одличната форма на гостите предводени од Раул де Томас, за очекување е тие да стигнат до трите бода и на денешниот меч.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лидс – Ливерпул                  ГГ 3+

Рандерс – Митјиланд          ГГ 3+

Леганес – Понферадина     1

Винтертур – Тун                    2

Се вчитува...