ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Верона – Фиорентина                                 ГГ 3+

Иако има пет бода предност во борбата за опстанок, Фиорентина до крајот ќе се плаши за останување во италијанската Серија А. За тимот од Фиренца секој меч до крајот ќе биде како финале, па затоа мора да одаат на триумф на секој меч. Од друга страна Верона е сигурна на деветтата позиција и може ослободено да го прикаже најдобриот фудбал до крајот на шампионат. Очекуваме натпревар со многу голови, па затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Баер Л.               ГГ 3+

Ајнтрахт Ф. – Аугзбург        ГГ 3+

Белорусија – Црна Гора      –

Рајн Некар – Чеховски М.  –

Се вчитува...