ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Џенова – Беневенто           Х

Дуел на две екипи кои се наоѓаат во слаба форма, во последните три кола освојувајќи само по еден бод. Домашниот терен најчесто не е сериозна предност за Џенова. Тимот на Пандев на последните четири средби на својот стадион (со Фиорентина, Удинезе, Сампдорија и со Верона) одигра нерешено, серија што се очекува да продолжи и вечерва против Беневенто.

Гостите неодамна го изненадија Јувентус среде Торино, потоа загубија 5-3 од Лацио во Рим, но се очекува тимот на Филипо Инзаги да одигра квалитетно на дефанзивен план во Џенова, задоволувајќи се со бод во меч со мал број на погодоци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Саутемптон             1

Милвол – Борнмут                      2

Леванте – Севилја                        2

Борусија Д. – У. Берлин              1

Се вчитува...