ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

НАПОЛИ – ЛАЦИО                 1

Наполи на последните осум средби на домашен терен има одличен скор од седум победи и едно реми (против лидерот Интер), серија што се очекува да продолжи и на вечерашниот дуел со „лацијалите“. Тимот на Елиф Елмас моментно е петтопласиран и мора да продолжи да победува ако сака да влезе во Топ 4 и да учествува во Лигата на Шампионите наредната сезона. Во истата трка се наоѓа и Лацио, моментно со два бода заостанување и со меч помалку во однос на Наполи.

И традицијата е целосно на страната на „наполитанците“, кои на последните четири средби во Неапол со денешниот ривал имаат максимални четири победи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетико М. – Хуелва              1 и 2+

Лестер – ВБА                              1 и 2+

Рома – Аталанта                        ГГ 3+

Сервет – Сион                             ГГ 3+

Се вчитува...